"MÓJ CEL - MOJA FIRMA"

Rekrutacja:

  • IV 2022 r., 
  • na terenie realizacji projektu, tj. województwo podkarpackie
  • prowadzona przez Komisję Rekrutacyjną: koordynator projektu, ekspert biznesowy, doradca zawodowy; pomocniczo – asystent projektu

ETAPY REKRUTACJI:

  1. Opracowanie dokumentacji rekrutacyjnej – Regulamin rekrutacji wraz z załącznikami zostanie podany do wiadomości publicznej minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem rekrutacji Formularzy Rekrutacyjnych. Dodatkowo, dokumenty rekrutacyjne będą dostępne w biurze projektu, na stronie internetowej projektu oraz będą dystrybuowane podczas spotkań informacyjnych.
  1. Nabór formularzy rekrutacyjnych – Informacja na temat terminu i miejsca rekrutacji zostanie podana do wiadomości publicznej minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem rekrutacji Formularzy Rekrutacyjnych.

Nabór Formularzy Rekrutacyjnych będzie trwał minimum 14 dni roboczych. Wypełnione Formularze Rekrutacyjne z załącznikami Kandydaci będą mogli złożyć
w biurze projektu osobiście, pocztą/kurierem w wyznaczonym terminie (14 dni roboczych lub do momentu, gdy liczba zgłoszonych przekroczy dwukrotność przekraczającą założoną liczbę Uczestników Projektu).

Dokumenty rekrutacyjne  można przesyłać w drodze elektronicznej w formie przesyłki opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. W uzasadnionych przypadkach dokumenty rekrutacyjne  można przesyłać również w formie skanów dokumentów e-mailem (dokumenty takie muszą być w spakowanym pliku i zabezpieczone hasłem, które będzie przesłane w innym e-mailu),  na adres e-mail: mojcel.mojafirma@gmail.com

  1. Ocena Formularzy Rekrutacyjnych – Ocena Formularzy Rekrutacyjnych składa się z 2 etapów:
    1. FORMALNA i MERYTORYCZNA
    2. PREMIUJĄCA 
    3. ROZMOWA Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Maksymalna liczba punktów z oceny Formularza rekrutacyjnego wynosi ogółem 100 pkt., z czego maksymalna liczba punktów z oceny:

  1. Merytorycznej wynosi max 50 pkt., w tym: 
  • min. 50% pkt w poszczególnych kryteriach oceny
  1. Rozmowa Kandydata z doradcą zawodowym –max 40 pkt
  2. Strategicznej – przyznanie punktów premiujących wynosi max 10 pkt.

Minimalna liczba punktów kwalifikujących Kandydata do udziału w projekcie wynosi nie mniej niż 50% pkt. możliwych do zdobycia, w tym nie mniej niż 50% pkt. za poszczególne kryteria oceny w ramach oceny merytorycznej.

AD. I.1: OCENA FORMALNA

Przynależność do Grupy Docelowej weryfikowana będzie przez Komisję Rekrutacyjną na podstawie Formularza Rekrutacyjnego i oświadczeń/zaświadczeń:

  • zamieszkiwanie lub nauka na terenie województwa podkarpackiego
  • wiek 18-29 lat
  • status osoby bezrobotnej niezarejestrowanej w urzędzie pracy
  • brak przesłanek negatywnych, uniemożliwiających udział w projekcie.

Weryfikacja zostanie przeprowadzona na zasadzie 0-1, tj. „spełnia-nie spełnia”. Możliwe będzie 1-razowe uzupełnienie błędów formalnych Formularza Rekrutacyjnego. W przypadku gdy Kandydat nie spełnia ww. wymogów – Formularz Rekrutacyjny nie podlega dalszej ocenie.

AD. I:2 OCENA MERYTORYCZNA

INFORMACJE O PLANOWANEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ (0 – 50 pkt.):

a) opis pomysłu (0 – 15 pkt.)

b) doświadczenie zawodowe/wykształcenie (0 – 6 pkt.)

c) realność planu (0 – 14 pkt.)

d) charakterystyka klientów (0 – 6 pkt.)

e) charakterystyka rynku i konkurencji (0 – 9 pkt.)

Oceny formularza rekrutacyjnego dokona jeden z członków Komisji Rekrutacyjnej. Każda ocena formularza zawiera pisemne uzasadnienie przyznanej liczby pkt w ramach oceny merytorycznej (min. 3 zdania w każdym ocenianym punkcie ) + całościowe uzasadnienie oceny (min. 10 zdań). 

Minimalna liczba punktów kwalifikujących Kandydata do udziału w projekcie wynosi nie mniej niż 50% punktów oraz min. 50% pkt w poszczególnych kryteriach oceny.

AD. II.: OCENA PREMIUJĄCA

PUNKTY PREMIUJĄCE ZA PRZYNALEŻNOŚĆ DO GRUPY DOCELOWEJ (0 – 10 pkt.):

  • osoby z niepełnosprawnościami [+2 pkt.]
  • kobiety [+2 pkt.]
  • osoby o niskich kwalifikacjach [+ 2 pkt.]
  • osoby zamieszkujące na terenie miast średnich lub tracące funkcje społeczno-gospodarcze [+ 4 pkt.]

AD. III.: ROZMOWA Z DORADCĄ ZAWODOWYM (0 – 40 pkt.)

Doradca zawodowy przeprowadzi diagnozę predyspozycji do samodzielnego założenia i prowadzenia Działalności Gospodarczej w wymiarze 2h/os, tj. zbada posiadane przez Kandydata predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej za pomocą wybranego testu oraz określi potrzeby szkoleniowe. Rozmowa Kandydata z Doradcą zawodowym jest obowiązkowym etapem rekrutacji w celu zbadania posiadania przez Kandydata predyspozycji do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Diagnoza predyspozycji umożliwi wybór Uczestników projektu, którzy posiadają cechy przedsiębiorcze, co pozytywnie wpłynie na możliwość rozwoju założonych przez nich firm. W rozmowach z Doradcą zawodowym udział wezmą tylko Kandydaci, którzy uzyskali pozytywną ocenę formalną i merytoryczną Formularza rekrutacyjnego. Zakłada się, że w rozmowie z Doradcą zawodowym udział weźmie 68 osób. Doradca zawodowy na podstawie testu badającego m.in. uzdolnienia i predyspozycje przedsiębiorcze (np. Kwestionariusz Uzdolnień Przedsiębiorczych) i rozmowy z Kandydatem oceni predyspozycje zawodowe Kandydata, jego cechy przedsiębiorcze i motywację do prowadzenia Działalności gospodarczej. Na podstawie wyniku ww. testu i rozmowy Doradca zawodowy oceni w skali 0-40 pkt. predyspozycje przedsiębiorcze Kandydata (ocena pisemna wraz z uzasadnieniem). Do pozytywnej weryfikacji należy uzyskać min. 50% pkt.

Łączna ocena punktowa przyznawana Kandydatowi przez Doradcę zawodowego jest sumą ocen cząstkowych. Ocenie podlegać będą następujące kryteria:

  • przedsiębiorczość [0 – 10 pkt.],
  • odpowiedzialność i sumienność [0 – 10 pkt.], 
  • umiejętność planowania i analitycznego myślenia [0 – 10 pkt.],
  • motywacja do pojęcia działalności gospodarczej [0 – 10 pkt.].

O dokładnym terminie rozmowy z Doradcą zawodowym Kandydat do projektu zostanie poinformowany telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail (jeśli taki wskazał w Formularzu rekrutacyjnym). Kandydat, który nie pojawi się w wyznaczonym miejscu i terminie na rozmowę z Doradcą zawodowym otrzyma za ten etap oceny – 0 pkt. 

Kandydat nie ma prawa wniesienia odwołania od wyniku rozmowy z doradcą zawodowym.

  1. Opracowanie wstępnej listy Kandydatów zakwalifikowanych do projektu – Warunkiem zakwalifikowania do projektu jest uzyskanie minimum 50% punktów możliwych do zdobycia z oceny merytorycznej, w tym nie mniej niż 50% pkt. za poszczególne kryteria oceny oraz min. 50% z oceny doradcy zawodowego.
  1. Powiadomienie Kandydatów o wynikach rekrutacji – Powiadomienie Kandydatów o wynikach rekrutacji i możliwości składania odwołań nastąpi do 5 dni roboczych od zakończenia oceny merytorycznej (zgodnie z formą kontaktu wskazaną w Formularzu Rekrutacyjnym).
  1. Składanie odwołań, ocena odwołań – Ocena z odwołań jest oceną ostateczną i wiążącą.
  1. Opracowanie ostatecznej listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie (48 osób) i listy rezerwowej (osoby z listy rezerwowej kwalifikują się do projektu kolejno w przypadku rezygnacji osób z listy podstawowej).

Etap kończy weryfikacja Uczestników Projektu w Instytucji Pośredniczącej pod kątem otrzymania wsparcia w innym projekcie aktywizacji zawodowej. Uczestnicy projektu nie mogą jednocześnie otrzymać wsparcia w więcej niż jednym projekcie.

Rekrutacja prowadzona będzie z zachowaniem zasad równych szans i niedyskryminacji: Uczestnicy Projektu zostaną wybrani w sposób niedyskryminujący ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, status społeczny i inne czynniki różnicujące. Wnioskodawca zapewnia transparentność wyboru Uczestników Projektu poprzez obiektywne i merytoryczne kryteria wyboru, określone zgodnie z zasadą równości.

Wszelkie informacje dotyczące terminów rekrutacji, naborów biznesplanów oraz Listy rankingowe umieszczane będą do ogólnej wiadomości w zakładce – AKTUALNOŚCI